Що таке патронатна сім'я, та хто може бути патронатним вихователем?
Патронатна сім’я – тимчасова форма влаштування дитини термін перебування якої в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців. Коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя на більш тривалий термін, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більше ніж до шести місяців.
Метою патронату є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками.
Патронатним вихователем може бути повнолітній громадянин України, який має досвід виховання дитини й відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання й реабілітації дитини у своєму домі. Обов’язково має бути добровільний помічник у патронатного вихователя. Для початку роботи і кандидат у патронатні вихователі, й помічник мають пройти відповідне навчання та отримати рекомендацію.
Оплата послуг патронатного вихователя включає:
• грошове забезпечення у період догляду за дитиною у розмірі 3 мінімальних зарплати на місяць (3,5 — для ФОПів з урахуванням, що вони самостійно сплачують ЄСВ та єдиний податок)
• у період очікування дитини — 1 мінімальна заробітна плата.
Сума виплат збільшується на 10%, якщо під патронат влаштовують дитину віком до одного року, дитину з інвалідністю, неповнолітню вагітну, ВІЛ-інфіковану дитину або коли одночасно влаштовано троє і більше дітей
Оплата послуг помічника патронатного вихователя
Грошове забезпечення послуг помічника — 1 мінімальна зарплата на місяць.
Гарантована оплачувана відпустка: за 3 місяці догляду за дитиною нараховуватимуться 7 днів оплачуваної відпустки.
Якщо дитина залишатиметься під патронатом довше, за кожен наступний тиждень нараховуватиметься один оплачуваний день відпустки. Дні можна накопичувати.
Щомісяця на кожну дитину нараховують соціальну допомогу: 2,5 прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, для дитини з інвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму.