Міністерство охорони здоров’я України разом із ЮНІСЕФ створили 4 інформаційні відеоролики з актуальною інформацією для батьків “Важливо як ніколи” про важливість рутинних щеплень та продовження грудного вигодовування.
Відеоролики доступні за посиланням:https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1nFeCk74-F4qgB36eGQmziY3wMdAnxJWV
Підводки до відео:http://https://docs.google.com/document/d/1WxtO1Zif0ejZRVn-29pZFL8n21qfp-v8RQxD09pHSC4/edit?usp=sharing
В умовах війни та великих скупчень людей, інфекційні хвороби можуть поширюватись особливо швидко. Тому, якщо ви в безпеці та виїхали за кордон, потурбуйтесь про захист вашої дитини. Не відмовляйтесь від щеплень та не відкладайте вакцинацію дитини.
Вакцинація захищає!
Грудне вигодовування захищає малюка та дарує йому відчуття безпеки! Продовжуйте годувати та підтримайте імунітет вашої дитини.
Грудне молоко - це їжа для малюка, яка завжди з вами! У надзвичайних умовах війни це може врятувати життя!
Вашому малюку менше 6 місяців, а грудне молоко зникло? Не втрачайте надії, адже молоко може знову з'явитися, якщо часто прикладати дитину до грудей.
Якщо грудне вигодовування неможливе, спробуйте готову рідку суміш, вона більш безпечна для малюка. І тільки якщо це неможливо, використовуйте суху дитячу суміш.
У надзвичайних умовах війни грудне молоко може врятувати життя!
Якщо вашому малюку більше ніж 6 місяців, а грудне молоко зникло, спробуйте відновити лактацію і все одно часто прикладати дитину до грудей. Молоко може знову з’явитися, і ви продовжите годувати ним немовля. Якщо це вам не вдалося, давайте дитині прикорм, коров’яче або козяче молоко. Малюкам від 6 місяців суміші не потрібні.
Вибухонебезпечні предмети ховаються не тільки на полі бою, зараз вони можуть бути всюди.Будьте пильними:
Уникайте доріг, де немає інших авто;
Ходіть дорогами, де все видно та є сліди того, що недавно тут ходили інші люди
Уважно дивіться під ноги
Небезпека від COVID-19 нікуди не зникла. Скупчення людей в укриттях і тимчасових притулках збільшують ризик заразитися.
Захистіть себе від важкого перебігу та смерті від вірусу. Вакцинуйтеся, щоби вберегти себе та знизити навантаження на медичну систему.
Частіше обіймайте своїх дітей. Під час війни їм так потрібно відчувати вашу любов. Підтримати та заспокоїти дитину допоможуть прості речі????
В критичних ситуаціях дитина може загубитися. Щоб цього не сталося:
? Тримайте дитину за руку або на руках
? Визначте місце, де зустрінетесь, якщо вона загубиться
? Прикріпіть дитині на одяг бірку зі своїми контактами
Увага! Мінна небезпека! Запам’ятайте самі та навчіть дітей:
Дивитися під ноги
Не підіймати покинуті предмети з землі
Не наближатися до підозрілих предметів, боєприпасів, їхніх уламків, військової техніки
Якщо побачили небезпечний предмет, дзвоніть 101
Війна – це не тільки кулі чи бомби, які летять у нас і наші домівки. Небезпека чекає і на землі: нерозірвані снаряди, розтяжки, вибухові предмети, сховані в іграшках чи цінних речах.Уважно дивіться під ноги та не підіймайте нічого з землі!