A A A K K K
для людей із порушенням зору
Колківська ОТГ
Волинська область, Луцький район

Розпочалася Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Дата: 25.11.2020 08:56
Кількість переглядів: 577

Фото без описуЗ 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України відбуватиметься щорічна акція «16 днів проти насильства». Метою проведення акції є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.

В Україні, згідно з результатами опитування, 22% жінок у віці 15-49 років зазнали фізичного чи сексуального насильства хоча б раз у своєму житті. 90% випадків гендерного насильства вчиняється по відношенню до жінок, і лише про 30% випадків насильства повідомляється.

До проведення акції «16 днів проти насильства» може долучитися: кожна особа, яка своїми власними діями (підтримкою, розповіддю про власний досвід, порадою) може призупинити насильницькі дії; кожна організація, яка може долучитися до проведення даного заходу, провести будь-який захід спільно з іншими організаціями; кожна особа, яка говорить вголос про неприпустимість побиття, психологічного, фізичного та інших видів насильства, про зґвалтування та про приниження жінок, дівчат, чоловіків і хлопців на роботі, в родині, серед друзів чи колег.

У цей період традиційно відбувається масове підсвічування будівель помаранчевим кольором у темну пору доби. Адже помаранчевий – це офіційний колір кампанії «16 днів проти насильства», що символізує світле та вільне від жорстокості майбутнє. Запрошуємо жителів громади долучитися до акції та запалити помаранчеві вогні, задля усвідомлення та розуміння кожного, що будь-який прояв насильства є абсолютно неприйнятним у житті сучасного суспільства.

Що робити і куди звертатися якщо ви стали жертвою домашнього насильства?

В екстреній ситуації дзвонити в поліцію;

Звернутися до мобільних бригад психологічної допомоги, зателефонувавши на номер національної «гарячої лінії» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0-800-500-335 або 386 з мобільного

Звернутися в організацію з протидії насильства в сім’ї (Ла Страда) – 116 123

За необхідності – звернутися за медичною допомогою

Пройти лікування, яке відбувається лише за згодою пацієнта або його законного представника

Крім цього, існує окрема служба з протидії домашньому насильству «Поліна». Це поліцейські групи, які пройшли спеціальну підготовку і виїжджають на виклики, пов’язані з домашнім насильством.

Також можна звернутися в Центр соціальних служб для сім’ї та молоді (в регіоні свого проживання) або Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 100.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь