A A A K K K
для людей із порушенням зору
Колківська ОТГ
Волинська область, Луцький район

Мешканців громади застерігають від отруйної рослини

Дата: 12.08.2020 14:47
Кількість переглядів: 562

Фото без описуВпродовж останніх років у громаді значного поширення набула небезпечна рослина – борщівник Сосновського. Нерідко вона утворює загрозливі зарості на берегах річок, узбіччях доріг, на пасовищах і полях, пустирях, сміттєзвалищах. Комунальне підприємство Колківської селищної ради регулярно здійснює заходи щодо знищення борщівника на територіях загального користування, а також нагадує, що знешкоджувати небезпечну рослину зобов’язані всі землевласники і користувачі земельних ділянок, на яких вона розповсюджена.

Небезпека борщівника Сосновського для здоров’я людини пов’язана із наявністю фотоактивних речовин, що під дією ультрафіолетового (зокрема сонячного) випромінювання надають йому токсичних властивостей. Навіть одноразове торкання до борщівника призводить до опіків 1-3 ступенів. Борщівник також є контактним і дихальним алергеном. Він має сильний запах, який відчувається вже за п’ять метрів від рослини. Оскільки борщівник небезпечна рослина, яка загрожує здоров’ю людей, швидко, неконтрольовано поширюється, негативно впливає на екологічні системи, то проведення комплексу заходів щодо його знищення є обов’язковим.

Заходи боротьби

На практиці доведено такі найбільш ефективні методи знищення борщівника Сосновського:

Систематичне підкошування, щоб не дати утворитися суцвіттю; особливо ефективним є підрізання кореневої шийки на глибині 8-12 сантиметрів.

Найефективніший засіб боротьби – хімічний, який потрібно використовувати навесні на початку вегетаційного періоду у фазі розетки або після весняного скошування при появі дружніх сходів у фазі розетки. Проти борщівника рекомендують застосовувати препарати гліфосатної групи. За період від весни до осені хімічний обробіток необхідно проводити 2-3 рази в міру відростання нових рослин. Застосування гербіцидів проводиться відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» при цьому слід суворо дотримуватись регламентів застосування і санітарних правил.

Що не можна робити, знищуючи борщівник Сосновського:

Скошувати рослини в період закінчення цвітіння і на початку дозрівання плодів, оскільки це не матиме потрібного ефекту.

Допускати скошування в момент осипання насіння з рослини, тому що це сприятиме більшому його розмноженню.

Зважаючи на те, що борщівник Сосновського спричиняє опіки при контакті з людиною, всі роботи з його знищення слід проводити в захисному одязі.

Перша допомога при ураженні:

– тривало і ретельно промити водою місце контакту (навіть ймовірного зіткнення) із застосуванням мила, густої піни. Якщо з’явилися пухирі, то мочити їх не слід.

– обробити уражені і контактуючі ділянки шкіри розчином спирту, марганцівки, або фурациліну. (Це допоможе знежирити шкіру і послабити опіки).

– змастити уражені ділянки засобами проти опіків.

– приховати пошкоджені ділянки від будь-якого попадання сонячних променів, як прямих, так і непрямих. Краще зовсім уникати перебування на сонці наступні 48 годин.

– необхідно обов’язково приймати антигістамінні препарати, тому що рослина є серйозним алергеном.

Категорично забороняється:

– самостійно розкривати пухирі, адже це сприяє розвитку інфекції, а також уповільнює відновні процеси.

– прикладати до сильно пошкоджених ділянок шкіри компреси, робити будь які примочки. Це збільшує ймовірність занесення інфекції.

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь