Вбережіть дітей від ураження електричним струмом!
Дата: 28.05.2020 14:42
Кількість переглядів: 911
Останнім часом на Волині почастішали випадки ураження струмом неповнолітніх осіб. На жаль окремі з них закінчилися сумною статистикою.
Одна із основних причин нещасних випадків — недостатнє формування батьками у дитини відповідального ставлення до власної безпеки.
Звертаємо увагу, що постійне нагадування і пояснення дітям про основні правила електробезпеки, суть небезпеки електричного струму, як себе поводити у критичних ситуаціях тощо, в майбутньому формує у дитини інстинкти самозбереження.
Небезпека електротравматизму особливо велика тому, що електричний струм неможливо виявити ні за зовнішнім виглядом, ні за звуком чи запахом.
Шановні батьки!
Щоб уберегти дитину від нещасних випадків на енергооб’єктах і поводженні з електроприладами, з дітьми необхідно вести роз’яснювальну роботу про небезпеку електричного струму і заходах безпеки. Поясніть дітям, що категорично забороняється: наближатися до електроустановок і обірваних проводів; влазити на опори повітряних ліній, дахи будинків і будов, де поблизу проходять електричні дроти; накидати дріт та інші предмети на лінії електропередачі.
Нерозуміння дітьми небезпеки електричного струму може призвести до трагедії.
Розкажіть дитині про правила електробезпеки
Шановні батьки, проведіть з дітьми бесіду на тему електробезпеки.
Зверніть увагу молоді, особливо хлопців, на небезпечні енергооб’єкти, грати поруч з якими заборонено і смертельно небезпечно.
Смертельно небезпечно:
- забиратися на опори ЛЕП,
- грати під проводами ЛЕП, запускати повітряних зміїв, проносити довгі жердини, сачки під проводами ,
- грати за обгородженою територією енергооб’єктів,
- заглядати за захисні дверцята енергообладнання та електричних щитків,
- забиратися на дахи будинків залазити на дерева, що ростуть поблизу ЛЕП і розгойдувати їх- дерева можуть торкнутися гілками проводів під поривом вітру.
Особливо небезпечно контактувати з такими деревами після дощу – сире дерево служить провідником електричного струму.
- грати в підвалах, на будівельних майданчиках – пам’ятайте, що там можуть розташовуватися відкриті струмопровідні проводи і небезпечне електрообладнання,
- грати в старих зруйнованих будівлях,
- грати на залізничних станціях і мостах, поблизу контактної мережі залізниці, тролейбусів,
- виносити на вулицю включені в мережу електроприлади.
Навчіть дітей правилам електробезпеки під час купання у водоймах, ваннах. Навчіть, як діяти, якщо дитина побачила обірваний провід.
Пам'ятайте, що безпека вашої дитини — це, перш за все, ваша особиста відповідальність!
« повернутися