Рятувальники закликають жителів Колківської ОТГ дотримуватись правил пожежної безпеки під час проведення Великодніх свят
Напередодні великого християнського свята Великодня, яке відзначатиметься 28 квітня, співробітниками Управління ДСНС України у Волинській області проводиться профілактично-роз’яснювальна робота серед вірян та священиків. Щоб убезпечити громадян під час святкових богослужінь, пожежні інспектори проводять у храмах інструктажі з пожежної безпеки та роз’яснювальну роботу серед прихожан.
Під час просвітницьких заходів рятувальники звертають пильну увагу на належний стан утримання шляхів евакуації та електрообладнання у приміщеннях, на наявність та технічний стан первинних засобів пожежогасіння.
Окремо рятувальники розповідали громадянам, які були присутні у церквах, про необхідність дотримання правил пожежної безпеки не лише під час святкування, а й у повсякденному житті.
ПАМ’ЯТКА ПРИХОЖАНАМ
ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ПРИ ВІДВІДУВАННІ ЦЕРКВИ
будьте обережні при запалюванні свічок;
підв'язуйте добре хустки і прибирайте волосся, для зменшення ризику потрапляння їх на вогонь;
стежте за дітьми, щоб вони не ставили та не тримали палаючі свічки поряд з одягом та предметами, які можуть загорітися;
не заносьте з собою та не запалюйте замість свічок легкозаймисті предмети і рідини;
намагайтесь дотримуватись безпечної відстані до інших прихожан;
у разі загорання одягу швидко зніміть його, постарайтесь загасити його вогнегасником або накрити щільною тканиною;
вивчіть планування молитовного залу і в цілому будівлі церкви, щоб знайти шляхи евакуації;
у разі спрацювання пожежної сигналізації чи повідомлення про пожежу негайно покиньте приміщення церкви, не створюючи паніки та тисняви.
ПЕРШІ ДІЇ У РАЗІ ПОЖЕЖІ
1. Негайно викличте службу порятунку "101". При виклику повідомте точну адресу, де і що горить, в якому приміщенні, назвіть своє ім'я і контактний телефон. Виклик здійснюється безкоштовно.
2. До прибуття пожежних машин прийміть заходи з евакуації людей, виведіть у безпечне місце дітей та пристарілих, якщо можливо, загасіть полум'я самостійно.
3. Якщо приміщення, в якому сталася пожежа сильно задимлене то залишати його необхідно пригнувшись якомога нижче до підлоги. При евакуації з задимленого приміщення можна використовувати мокру тканину, закриваючи обличчя.
4. Існує правило: той, хто викликав рятувальників, повинен організувати їх зустріч і вказати найкоротший шлях прямування на пожежу.
Бережіть себе та своїх близьких!
Маневицький районний відділ управління ДСНС
України у Волинській області