Не пали суху траву - не смій спопеляти землю!
Велике прохання до всіх жителів, підприємців, керівників підприємств, установ і організацій нашого селища та інших населених пунктів громади не створювати стихійні сміттєзвалища. Категорично заборонено звалювати та спалювати сміття у лісових насадженнях, на берегах річок, смугах відведення доріг, приватних територіях, це призводить до отруєння поверхневих вод, забруднення атмосферного повітря, з димом вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.
У зв'язку із масовим спалюванням сухої рослинності та численними загораннями на відкритих територіях в області загострилася ситуація щодо виникнення пожеж в екосистемах. Щоденно працівники підрозділів ДСНС області отримують повідомлення про горіння посуші та намагаються максимально оперативно їх ліквідувати.
Перебуваючи на відпочинку за містом, господарюючи на присадибних ділянках та на відкритих територіях, прибираючи на прилеглих територіях установ, підприємств та організацій, завжди дотримуйтесь правил пожежної безпеки: не спалюйте суху рослинність, не розкладайте багаття у лісах, на торфовищах, утримайтеся від куріння чи користування відкритим вогнем у цих місцях.
Пам’ятайте, що несанкціоноване випалювання сухої рослинності – злочин, за який законодавством України передбачена відповідальність! Згідно зі ст. 77 та 77(1) Кодексу України про адміністративні правопорушення за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим небезпечним способом передбачено стягнення штрафів.
Обирайте безпечні способи господарювання на присадибних ділянках, пам’ятайте, що випалювання сухої рослинності завжди пов’язане з ризиками перекидання вогню на розташовані поруч будівлі, лінії електропередач, торфополя та лісові насадження, а продукти горіння небезпечні для людського здоров’я та довкілля.
Вирушаючи до лісу на відпочинок, обирайте спеціально визначені місця – рекреаційні зони. Подбайте про те, щоб обкопати багаття по периметру, а непогашений вогонь не залишайте без нагляду. Водіям варто пам’ятати, що за сухої погоди спричинити пожежі в екосистемах здатен навіть непогашений сірник або недопалок, викинутий на узбіччя.
Закликаємо громадян об’єднати зусилля у боротьбі з несанкціонованим випалюванням сухої рослинності. Якщо ви стали свідком такого правопорушення, викликайте на місце події працівників правоохоронних органів за телефоном 102.
Пожежу, що розгоряється, спробуйте затоптати, засипати піском чи залити водою. Якщо ж не вдається впоратися самотужки або помічена вами пожежа уже набула значних розмірів, телефонуйте за номером 101!
УДСНС України у Волинській області звертається до усіх громадян: не спалюйте суху траву та не провокуйте виникнення пожеж, котрі завдають чимало збитків господарству краю!
Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки збереже життя на землі!
Маневицький РВ УДСНС України у Волинській області