Податкова знижка відтепер діє і на садки, спортивні та музичні школи: як отримати?
Сьогодні навчання дитини "з'їдає" чималу частину сімейного бюджету більшості українських сімей. Дорого коштує не лише здобуття знань у вишах, доведеться чимало заплатити й за відвідування музичної чи спортивної школи. Проте, не всі батьки знають, що можуть повернути частину інвестованих в навчання дитини грошей, скориставшись так званою податковою знижкою.
Головне територіальне управління юстиції у Волинській області звертає увагу, що відповідно до Закону України від 03 липня 2018 року №2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» внесені зміни до п.п.166.3.3. ст.166 Кодексу, згідно з якими платник податку має право включати до податкової знижки у зменшення витрачені кошти на оплату навчання в дошкільних, позашкільних закладах, закладах загальної середньої освіти професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, сплачені платником податку та/або членом його сім’ї першого ступеня споріднення.
Отже оформити податкову знижку може сам студент (якщо він має офіційний заробіток з якого сплачує податки) або його член сім’ї першого ступеня спорідненості (мати, батько,дружина/чоловік).
За 2018 рік право на податкову знижку за оплачені освітні послуги, що надаються школами та дитячими садками можна отримати після 28 липня 2018 року. Документи для отримання компенсації за цей період слід подати до 31 грудня 2019 року.
Водночас хочемо повідомити, що для отримання податкової знижки за освітні послуги з закладом освіти має бути укладений договір, де зазначено хто надає послуги, їх отримувач, вартість таких послуг, строк надання та оплата підтверджена платіжними та розрахунковими документами.
Підтвердити витрати потрібно фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).
Перелік документів, необхідних для отримання податкової знижки:
- копія паспорта;
- копія ідентифікаційного номеру;
- копія про доходи за формою №3;
- копія договору із закладом освіти;
- копія квитанцій (чеків, платіжних доручень) про оплату навчання;
- оригінали документів, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб);
- податкова декларацію про майновий стан і доходи;
- заява, у якій зазначено реквізити рахунку для перерахування відшкодування.
Орієнтований розмір податкової знижки складає 18 % від фактично сплаченої суми за навчання.